پربازدید ها

شهاب سنگ های گروه اکواریو قبل از طلوع افتاب

پیش از طلوع آفتاب ،  4 ، 5 و 6 می 2020  با وجود نور خیره کننده ماه تقریبا کامل ، شهابسنگ هایی از بارش شهابی سالانه Eta Aquariid عبور خواهند کرد .

انتظار داریم صبح 5 اردیبهشت اوج شهاب سنگ ها را به نمایش بگذارد. اما قبل و بعد از گرگ ومیش را نیز رصد کنید ، زیرا این بارش شهابی دارای اوج نسبتاً طولانی است. صبح قبل (4 می 2020) ممکن است بهترین زمان در این سه روز آینده باشد .

اگرچه از همه قسمت های زمین می توان بارش شهابی را دید ، اما Eta Aquariids از نیمکره جنوبی کره زمین و از عرض جغرافیایی جنوبی تر در نیمکره شمالی بسیار بهتر مشاهده میشود. دلیل آن مربوط به زمان گرگ و میش و طلوع آفتاب در قسمتهای مختلف زمین است.

مانند اکثر شهاب سنگها در بارش های سالانه ، Eta Aquariids باقیمانده ایست که توسط یک دنباله دار به جای مانده است .یک دنباله دار واقعا مشهور. هر ساله ، با عبور از زمین از مسیر مداری دنباله دار هالی ، ذرات و قطعات ریخته شده توسط این دنباله دار در جو زمین به عنوان شهاب سنگ های  Eta Aquariids در جو زمین می سوزند.

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

آخرین مطالب

منظومه شمسی

منظومه شمسی

پربازدید ها منظومه خورشیدی سیستم سیاره ای که ما از آن به عنوان خانه یاد می کنیم در یک بازوی مارپیچی بیرونی کهکشان راه شیری

ادامه مقاله »
تلسکوپ جیمزوب

تلسکوپ جیمزوب

پربازدید ها تلسکوپ جیمزوب این چیزی است که ناسا در باره این تلسکوپ عنوان کرده است: “Webb will be the largest, most powerful and complex

ادامه مقاله »
کهکشان

کهکشان چیست؟

پربازدید ها کهکشانها کهکشان ها سیستم های گسترده ای متشکل از گرد و غبار ، گاز ، ماده تاریک و از یک میلیون تا یک

ادامه مقاله »
انرژی تاریک

انرژی تاریک چیست

پربازدید ها انرژی تاریک چیست ؟  انرژی تاریک یکی از رمز و رازهای حل نشده کیهان شناسی است. اکنون تصور می شود 68٪ از همه

ادامه مقاله »
نظریه ریسمان چیست؟

نظریه ریسمان

پربازدید ها نظریه ریسمان نظریه ریسمان نشانگر رویای اصلی فیزیکدانان نظری است ؛ توضیحی از همه نیروها و ماده در یک تصویر ریاضی . اما

ادامه مقاله »

گرانش چیست؟

پربازدید ها گرانش چیست ؟ از نیروهای بنیادی جهان ، فقط یک چیز را هر لحظه اگاهانه تجربه میکنیم : گرانش. ما به سختی در

ادامه مقاله »

ما را دنبال کنید:

درباره تِحوت

تحوت نماد خرد و آگاهی است،در میان خدایان مصر باستان خرد کامل به تحوت اعطا شد و او بود که همهٔ هنرها و علوم، از جمله حساب، نقشه‌برداری، هندسه، ستاره‌شناسی، فال گیری، جادو، پزشکی، جراحی، موسیقی و… را خلق کرده است.

تمامی حقوق این صفحه برای سایت thoth.ir محفوظ میباشد.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است